Minden gyártási módszerhez kialakított présgép adagoló rendszerek; lopok típusú adagolók a gyors és nagy egyengetési képességet igénylő megoldásokhoz, kompakt adagolók a szűk helyekhez és blanking sorokhoz.
A kompakt adagoló rendszereket szűk helyen való munkavégzésre fejlesztették ki progresszív munkálatokhoz. Optimális egyengető képességgel és adagolási sebességgel végzett műveletekhez használható. A kompakt adagolórendszerek a leggyakrabban használt présadagoló rendszerek.
A precíziós egyengetővel és nagy teljesítményű adagolócsoporttal felszerelt loop típusú adagolók progresszív szerszámokhoz és egyszerű préselési műveletekhez fejlesztették ki. Ez a termék csoport rendelkezik a legmagasabb termelési teljesítménnyel.
Precíziós egyengetővel és nagy teljesítményű adagolócsoporttal felszerelt blanking sorok simítási műveletekhez almalmazhatók. A présvéghez speciális rakodórendszerek is tervezhetők.
Az elrendezésnek, rakodási típusnak és munkasebességnek megfelelően kialakított destacker megoldások az anyagok adagolásához, az átrakógépekhez, a présablakok között vagy elöl és hátul működő présátviteli rendszer megoldások különböző típusú transzferprésekhez lett létrehozva, speciálisan présből présbe történő átvitelre tervezett prés szállító robotokkal.
A rakodószállító rakodókocsik és a derékszögű robotszerkezet helyzete és mozgástengelye kifejezetten a prés szállító munkasebességének és az anyag méreteinek megfelelően lett kialakítva.
A prés szállító rendszere a présoszlopok közötti, illetve a prés elülső és hátsó oldalán történő munkavégzésre tervezett présátviteli munkálatokra lett alakítva, segítségével elvégezhetőek a szállítási műveletek.
Press transfer robots are systems designed for press to press transfer lines. Different type of solutions can be applied as T-Robot, V-Robot and Monobar Robot according to press and tools structure and working speed. Press transfer robots are the most efficent systems for operations where low speeds are sufficent.
A hidraulikus és a mechanikus típusú lecsévélők két különböző csoportot alkotnak. A mechanikus lecsévélők esetében a lemezt tartó tüske tágítását mechanikus módon lehet elvégezni a lecsévélőn megtalálható csavar kézi elforgatásával, míg a hidraulikus lecsévélő esetében ezt a műveletet egy hidraulikus rendszer végzi el félig automatkiusan. A mechanikus és a hidraulikus lecsévélő esetében is van dupla tüskés megoldás. A lemezek vízszintesen történő lefejtése esetében vannak raklap típusú lecsévélők is.
A lemez szélesség, vastagság és a munkasebesség meghatározása szerint különböző szervo adagolók állnak rendelkezésre. Működésnek megfelelően lehetséges alternatívák a szalagos szervo adagoló, a hajtóműves adagoló vagy az egyengető adagoló.
A nagy teljesítményű darabolósorok a gyors és precíz egynegetési képességet igénylő munkálatokhoz lettek terveze, míg a gyorsaságot és precízitást nem igénylő munkálatokhoz a standard típusú darabolóor alkalmazandó.
Hatékony megoldást jelent a standard típusú darabolósor azon cégek számára, akik kevesebb mennyiséget állítanak elő, valamint elegendő az alacsonyabb egyengetési képesség.
A nagy tejlesítménnyel bíró lemezdarabolósorok alkalmazása azom cégek számára ajánlott, akik nagy mennyiséget gyártanak elő, valamint precíz egyengetéssel és magas felület minőségű anyagokkal dolgoznak.